MySQL Forums
Forum List  »  Serbian/Croatian/Bosnian

Pomoc oko inst. i namestanje Sql baze
Posted by: Luka Jevtovic
Date: October 04, 2008 09:17AM

Pozdrav dobri ljudi...
Posto moj provajder hosting-a i sql-a ne podrzava pristupanje baze od spolja bio sam prinudjen da sam podignem sql server radi povezivanja jednog programa za counter strike server :(

Ako moze treba jednom noob-u pomoc oko basic instalacije i konf. mysql 5.0 baze)
Naime instalirao sam mysql 5.0 server na mom racunaru.(windows xp proffesional).
Propratio celu instalaciju po uputsvu uspeo da kreiram root(usera) i tabelu ali ne mogu da pristupim toj bazi sa drugih lokacija.localhost radi...
Predpostavljam da je problem u GRANT USAGE ON opciji koju ne znam lepo da izdefinisem...
Otvorio sam sql port na routeru tako da to nije problem...
Zamolio bio da mi kazete kakav user i bazu moram da kreiram i sta treba da podesim of config ili *.ini fajlova da bi toj bazi moglo da se prisupi preko neta sa drugih lokacija...Hvala unapred!

ps.Znam da je noob-y pitanje al sta cu kad sam sate i sate bacio na readme-e i turotijale a bazi idalje nisam uspeo da pristupim od spolja:( pozdrav hvala

Options: ReplyQuote


Subject
Views
Written By
Posted
Pomoc oko inst. i namestanje Sql baze
10695
October 04, 2008 09:17AM


Sorry, you can't reply to this topic. It has been closed.

Content reproduced on this site is the property of the respective copyright holders. It is not reviewed in advance by Oracle and does not necessarily represent the opinion of Oracle or any other party.